Vrouwen moeten andere vrouwen steunen

Vrouwen moeten andere vrouwen steunen

Het is geen geheim dat er nog steeds relatief weinig vrouwen topposities bekleden. Dianne Bevelander deed onderzoek naar het ‘waarom’ daarvan en kwam tot de conclusie dat de oorzaak ligt in de culturele vooroordelen over wat ‘mannelijke’ en ‘vrouwelijke’ eigenschappen zijn. Niet alleen mannen, maar ook vrouwen associëren mannelijk leiderschap met assertiviteit en zelfverzekerdheid, terwijl ze vrouwen als ‘zorgzaam’ en ‘empathisch’ zien. Sterker nog: als vrouwen in leiderschapsrollen de ‘mannelijke’ eigenschappen annemen, wordt dat afgestraft.

Als je jezelf als vrouw dus niet op een ‘mannelijke’ manier mag presenteren en jezelf mag promoten, hoe dan wel? Sisterhood! Laat andere vrouwen je promoten en wees een rolmodel voor jongere vrouwelijke collega’s.

Klik hier om het hele artikel te lezen!

Over de auteur

de Redactie

Over Shenews SheNews is uitgegroeid tot de grootste Nederlandse kennisbron op het gebied van vrouwen dat niet gaat over liefde, mode, sterren, ziektes en kids. In SheNews brengen we, vanuit de missie- meer vrouwen met meer plezier en meer effect aan het werk-, nieuws bij elkaar uit binnen- en buitenland rond Vrouw & Werk. . SheNews is een initiatief van SheConsult Talent & Loopbaanontwikkeling van hoogopgeleide vrouwen. De redactie bestaat uit verschillende redacteuren SheConsult-coaches, auteurs en wetenschappers.. SheConsult heeft onder meer 22 vestigingen in het land De redactie is bereikbaar via Shenews@sheconsult.nl

Laat een antwoord achter

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Check it Out