Meer dan de helft van werknemers botst met manager

Meer dan de helft van werknemers botst met manager

Uit onderzoek van Intermediair blijkt dat ruim de helft van de Nederlandse werknemers soms tot heel vaak een aanvaring heeft met de manager. Een slechte relatie met je leidinggevende beïnvloedt volgens de respondenten zowel het werk- als privéleven behoorlijk. De meest genoemde gevolgen zijn stress, tegenzin om naar het werk te gaan en slecht slapen. Ook zegt 17% van de respondenten bang te zijn voor hun manager. Volgens Beate Volker, hoogleraar sociologie aan de Universiteit van Amsterdam, kan dit verklaard worden vanuit de relatie tussen de werknemer en zijn of haar leidinggevende. We leven in een controlewereld, waarin we continu geëvalueerd worden. Dit kan ervoor zorgen dat je je onzeker voelt. Heb je kritiek op je manager, dan kan dat ook angst opleveren voor bijvoorbeeld een beoordelingsgesprek. Je baas is namelijk ook degene die je controleert.

Ook bij SheConsult komen we dit veel tegen. Vaak leidt een conflict met de manager bij vrouwen tot enerzijds onzekerheid en twijfel aan het eigen kunnen, en anderzijds tot gevoelens van machteloosheid.

Lees het volledige artikel op intermediair.nl hier.

 

Over de auteur

de Redactie

Over Shenews SheNews is uitgegroeid tot de grootste Nederlandse kennisbron op het gebied van vrouwen dat niet gaat over liefde, mode, sterren, ziektes en kids. In SheNews brengen we, vanuit de missie- meer vrouwen met meer plezier en meer effect aan het werk-, nieuws bij elkaar uit binnen- en buitenland rond Vrouw & Werk. . SheNews is een initiatief van SheConsult Talent & Loopbaanontwikkeling van hoogopgeleide vrouwen. De redactie bestaat uit verschillende redacteuren SheConsult-coaches, auteurs en wetenschappers.. SheConsult heeft onder meer 22 vestigingen in het land De redactie is bereikbaar via Shenews@sheconsult.nl

Laat een antwoord achter

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Check it Out