Gelijkheid in wetenschappelijke top in 2054

Gelijkheid in wetenschappelijke top in 2054

Deze voorspelling komt voort uit een onderzoek dat het Rathenau Instituut vandaag presenteert. Als universiteiten op dezelfde manier mensen blijven aannemen zoals ze dat nu doen, zullen er in 2054 evenveel vrouwelijke als mannelijke hoogleraren zijn. ‘De voorspelling is gebaseerd op data uit het verleden. De onderzoekers hebben gekeken naar het aandeel vrouwelijke promovendi van negentien jaar geleden. Een derde van alle hoogleraren die in 2015 zijn benoemd, is vrouw. Dit correspondeert met het aandeel vrouwelijke promovendi van negentien jaar geleden’ (Trouw, 2017).

Dat is dus eigenlijk een heel positief gegeven, aangezien de verhouding tussen mannelijke en vrouwelijke promovendi op dit moment ongeveer gelijk ligt en er dus over ongeveer 20 jaar evenveel mannelijke als vrouwelijke hoogleraren benoemd zullen moeten worden. Belangrijk is dat we jong vrouwelijk talent blijven stimuleren en dat we in maart stemmen op partijen die pleiten voor een langer vaderschapsverlof!

Over de auteur

de Redactie

Over Shenews SheNews is uitgegroeid tot de grootste Nederlandse kennisbron op het gebied van vrouwen dat niet gaat over liefde, mode, sterren, ziektes en kids. In SheNews brengen we, vanuit de missie- meer vrouwen met meer plezier en meer effect aan het werk-, nieuws bij elkaar uit binnen- en buitenland rond Vrouw & Werk. . SheNews is een initiatief van SheConsult Talent & Loopbaanontwikkeling van hoogopgeleide vrouwen. De redactie bestaat uit verschillende redacteuren SheConsult-coaches, auteurs en wetenschappers.. SheConsult heeft onder meer 22 vestigingen in het land De redactie is bereikbaar via Shenews@sheconsult.nl

Laat een antwoord achter

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Check it Out